pelinbarisbaby

 

Ne zor şeymiş bebek alışverişi.. Saat 3′e geliyor uyku tutmadı. Dengem şaştı bugün yorgunluktan!..

Buraya kadar herşey güzeldi, üç beş oeko tex body ile hem alışveriş keyfi yaşıyordum, hem miniğime sağlıklı organik giysiler alıyordum. Ama iş yavaş yavaş “e peki bebek odası nası olacak” ve “peki ya bebek arabası ne alacağız?” konusunu düşünmeye geldi mi orada cortladık.

Bir kere haliyle ikimizin de hiç bilmediği bir konu. Ve herkese de fikri sorulmuyor çünkü herkes sınırını bilmiyor, bazen insanın “e o noktada sana ne” diyesi geliyor. Allah’a şükür ki o konuda fikirlerine çok güvendiğimiz tecrübeli bir iki arkadaşımız var da onlarla sürekli temas kuruyoruz. :) E bir de benim malum her konuda araştırmacı kişiliğim :D :D :D

Bugün senenin ikinci ve son bebek fuarına gittik. (Ben hayatta böyle fuarlara gitmeden evlenmem veya doğurmam bilen bilir hahahaha :) ) Tabi şimdi gittik de kafamız iyice karıştı. Aslında kafamız karışmadı da ufkumuz açıldı diyelim ama o ufuk açıklığı yanında az buçuk kafa karışıklığı getirebiliyor.

Haliyle -çok doğal ve iç güdüsel olarak- herşeyin en iyisini almak istiyorsun. Kendinden yaptığın ve yapabileceğin fedakarlıkları konu bebekken yapasın gelmiyor, kıyamıyorsun. Başkalarının alışverişlerine bilmeden içinden yorumlayıp geçirdiğin “Aman ne gerek var ki” dediğin bazı şeylerin ne gerek olduğunu anlıyorsun zamanla, bazılarını da hala gereksiz buluyorsun. Benim ihtiyacım yok  diyorsun bu özelliğe veya direk bu ürüne.

Şu an gündemimizdeki iki önemli kalemden Bebek Odası aslında çok zor bir şey değil. Parasını verdikten sonra zaten hemen hepsi birbirinin aynısı gibi gözüküyor. İş tamamen görselliğe kalıyor, 2-3 sağlık şartını tamamladıktan sonra. Yok efendim kulpu yıldızlı aydedeli mi olsun (astrolojik hatunum ya), yok efendim prenses konsepti mi olsun.. İş kolay.. Çok ilginçtir ki bugün fuarda gördüm, mobilya konusunda Barış ile aynı zevkteyiz. Valla bak!.. Ben de çok şaşırdım anlamadım neden.. Hatta kendimden tereddüt ettim, kokoşluğumdan taviz mi veriyorum acaba diye :D Yok yani evlenirken canım çıkmıştı Barış’ı mobilyada ikna edeceğim diye. Gerçi benim şu 32 senedir var olan ve son 10 küsur senede iyice artan ikna kabiliyetimin daha da güçlenmesine sebep olan kişidir Barış. Adam herşeye muhalefet. Muhalefet değil de aslında, herşeyin eksisini bulmayı seviyor. (ki aslında bu güzel bir şey..) Ama sonra bulduğu o eksiye aşık oluyor ve dünyanın en önemli kriteriymiş gibi bazen sırf o eksi yüzünden bir ürünü silebiliyor. Enteresan bi adam ama yine de hayat onunla eğlenceli. Herşeye “hııı” diyen bi adamla yapamazdım herhalde ben:) Challenge lazım biraz bana :)

Neyse nerede kalmıştık Bebek Odası OK, beni korkutmuyor. Ama şu bebek arabası seçimi yok mu? Bugün fuarda herkesi çevirip “memnuniyet anketi” yaptık resmen ve hiç utanmadık! “Pardonn memnun musunuz acaba şu X bebek arabanızdan??” İyi ki de yapmışız! Bir markanın ne kadar dandik (zaten biraz Türk mantığı gibi olacak ama gördüm ki hakkaten bu iş fiyatından anlaşılıyor) ne kadar kullanışsız olduğunu gördük. Sırf bir özelliği yüzünden “aaa ne güzel” dediğimiz bir marka modelin arabasından uygulamalı olarak çocuğun nasıl kayıp düşebildiğini, üstüne oturamadığını gördük, şaka gibi! “Sakın” dedi bize adam, “sakın almayın!” Halbuki bunu 5dk evvel satıcı da söylemişti ama o “satıcı” ya, ona inanmıyorsun, ürün ucuz ya pahalıyı satmak için kötülüyor diye düşünüyorsun. Meğer ne haklıymış!

Evet bakalım bebek arabası konusunda kararımız ne olacak karı-koca göreceğiz!.. Konfor ve güvenliğin çok önemli olduğu ve taviz veremediğimiz -haliyle- bir konu. E öte yandan bütçemiz de önemli.. Bakalım sonuç ne çıkacak, ben de heyecanla bekliyorum :) Tam karar verene kadar araştırmalara, kullanıcı yorumlarını incelemelere vs’lere devam!

:)

 

Bunları Okumuş muydunuz?

3 Responses to “Alışveriş zor iş..”

 • Mczarty:

  ahaha hayal ettim resmen o hallerini senin ve Barış’ın o an “uyuzluk yapıyor”gibi gorunen ama aslında dogru noktalara temas ettiği o halleri.
  En güzel esyaları seçeceğinizden şüphem yok :)

  • Pelin:

   Hahaha sorma :) En son dun gece Kiziltoprak’ta e-bebek’te yaptiklarini gorecektin; bak gercekten tum samimiyetimle soyluyorum hakikaten COK eglenirdin! :) ))

 • Mczarty:

  ahah emınım :) rasyonel insan :)

Leave a Reply