cenk abi

 

Nereden başlasam nasıl anlatsam bilemiyorum.. Bugün ana kız bir cennete gittik. Henüz cennetimi kucağıma almadan hep derdim ki “Cenk abinin çalıp söylediği yer cennettir” ve evet bugün de cennetteydim. Üstelik kızım ilk defa canlı dinledi Cenk abisini. Konser harikaydı, sanki bizim için organize edilmiş. Aylardır Bıdık için (sigara sebebiyle) gidemediğim ve deli gibi özlediğim, evde cdlerle youtube videolarıyla hasret giderdiğim Cenk Taner, bu akşam Kadıköy-Bahariye’de Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndeydi, Ruhi Su salonunda.. (Bunu söylemek bile güzel.. Cenk Taner’le yanyana gelince nasıl güzel geliyor bu isimler..)

Dediğim gibi konser adeta benim için düzenlenmiş, neye ihtiyacım varsa hepsi vardı.. Sandalyelerde oturduuuk, dumansız hava sahasıydııııı.. Uçsuz bucaksız azınlık’tan güzel insan Cihan’ın dediği gibi tam anlamıyla Cenk Taner HD idi :) Hele 3.sırada otururken kendime –yine Cihan sayesinde biraz da- en önden yer bulmam da paha biçilemezdi. Kızımla protokolden izledik ve dinledik konseri :)

 

Aslında ben Cenk abiyi izlemek yerine çoğunlukla ikizlerini izledim: Deniz ve Güney. Dünya tatlısı iki velet. Onların deyimiyle veletuslar :) Karnımda bi Bıdık, Cenk Taner eşliğinde onları izlemek  öyle keyifliydi ki ağzım kulaklarımda izledim. Babalarına bakışları, el çırpışları ve az da olsa bazı şarkılara eşlik edişleri :) Bıdık’ın geleceğini gördüm sanki.. Yine bir dumansız hava sahasında Deniz ve Güney abilerinin yanında el çırpan ve o minicik ağzıyla şarkılara eşlik eden ve belki de bizim şarkımız Buradan Uzaklara’yı söyleyen babasının kucağında… Düşünmesi bile gözlerimi dolduruyor :)

 

Ha bir de aklıma gelmişken, ana kız konserde mest olmuşken birden Cenk abi “marşımızı çalalım” diyip Buradan Uzaklara’yı çalmaz mı!.. Aslı (Cenk abinin dünya güzeli ve tatlısı eşi olur) elini karnıma doğru uzatarak “dinletiyor musun kızına?” dedi, dedim “dinletiyorum ama keşke babası da dinleyebilseydi..” E tabi demokrasilerde çare tükenmez aradım hemen Barış’ı. Biliyorum ki yolda ve teli açar açmaz ses araba teybinden gelecek blutooth sayesinde, yani gözümde güzel bir ortam olacak; zaten gariban sınavdan çıkmış koştur koştur yetişmeye çalışıyor… Neyse lafı uzatmayayım dinlettim. Tabi dinletirken Cenk abi gördü ve güldü. Şarkı bitince de (henüz kapamamıştım teli) “bu şarkı sizin şarkınızdı di mi”dedi, “evet :) ” dedim, “selam söyle” dedi ve ekledi “buarada tebrikler”.. Tabi gazı alan babamız 15dkya yanımızda oldu ve son 2-3 şarkıyı dinledi :)

 

Bıdık naptı bilmiyorum.. Bu şarkıları duyabildi mi (teknik olarak sesleri yavaş yavaş duymaya başlıyormuş galiba veya eli kulağında en azından) yoksa uyudu mu hiçbir fikrim yok. Ama benim salgıladığım mutluluk hormonları sayesinde uyuyorsa da çok mutlu ve huzurlu uyumuştur. Fakat konserden sonra pıtpıtpıt yapmaya başladı gene maşallah :)

 

Nedense o pıtpıtpıt yaptıkça Cenk abiyi alkışlarken gözümde canlandırıyorum minik fetusumu :)

 

Benim için çok mutlu bir gece!.. Size de iyi geceler…

cenk pelin2

Bunları Okumuş muydunuz?

Leave a Reply