musicGarip bir ruh hali başladı bende diye düşünürken bakıyorum ki bu haftalarda bu ruh haline bürünmeyen gebe yok denecek kadar az… Son zamanların verdiği rutin sıkıntılar (ağrılar, uyuyamama vs gibi) aldı başını gidiyor. Bir de son iki hafta doktorum tarafından konan yüzme ve yoga yasağımın da etkisiyle ağrılarım sanki daha da bi fazla.. Yüzmek ve yoga öyle rahatlatıyor ki çünkü.. Ha öyle deli gibi yüzüyorum yoga yapıyorum diye canlandırmayın gözünüzde. Yüzme haftada bir bazen iki gidebiliyorum artık, çünkü giyinip soyunurken çok yoruluyorum, tam bir işkence.. Yogaya ise zaten haftada 1 gidiyorum. Bazen evde de yapıyorum ama bazen işte…

Değişen ruh halime gelince.. Kimseyle görüşmek istemiyorum. İyi ki Pelin’in Hoşgelesin Deniz Partisi ‘ni (babyshower) yapmışım ve tüm sevdiğim kız arkadaşlarımla son bir görüşmüşüm sarılmışım gülüşmüşüm.. Hala o günü hatırladıkça mutlu olur, moral bulurum.. Fakat şimdi bir izolasyon ihtiyacı içerisindeyim. Annem, Barış bana yetiyor.. Bol bol doğada olmak istiyorum. Nefes almak, oksijenlenmek, güneşi kemiklerimde hissetmek, denizi seyretmek, deniz kenarında yürümek.. Bol bol içimdeki Deniz ile konuşmak istiyorum. Hayaller kurmak, onunla neler yapacağımıza dair..

Dünyevi şeylerden öyle uzağım ki şu an.. Deniz’i uyandıracağından korktuğum ve acilen yaptırılması gereken gardrop kapısı veya daha perdesi olmayan Deniz’in odasına perde almak veya ne bileyim şu bir bastın mı 10dk çalan kapı zilimizi değiştirmek.. Hepsini Tasks of Dad To Be yaptım, Barış’a çaktım.

Artık hamilelik ve doğum sürecine dair tüm kitaplarımı da okudum, artık doğum sonrası ile ilgili daha detaylı bilgilenmeye geldi sıra.. Ki bebeğimizle başbaşa kaldığımızda eee şimdi ne yapacağız, kullanma klavuzu nerede bunun demeyelim; di mi.. Örneğin yarın bir emzirme eğitimim var. Sabahtan da 1-2 gün evvel doğum yapacağımız hastaneyi değiştirdik kafamızda -ki bence çok daha iyi olacak, doktorumun aklına sağlık- orayı gezeceğiz inşallah..

İşte 33.hafta böyle geçiyor sayın seyirciler.. Deniz’le bol sohbet, bol müzik, bol mantra, bol ninni, bol doğa.. Tek isteğim budur.

karikatur13ee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunları Okumuş muydunuz?

Leave a Reply