4--590x1024

Ben böyleyim! Değişmem de.. Herkes farklı işte.. Kimi herşeyi akışına bırakır, kimi olayı abartır devlet memuru zihniyetiyle çayını yudumlaya yudumlayaaaaa yaşar tüm süreci, kimi de benim gibi incik cincik herşeyi araştırır planlar. Ben hep böyleydim, iş hayatımda da böyleydim, özel hayatımda da.. Evlenirken mesela! Kimsenin ilgilenmeyeceği detaylarla ilgilendim, üstelik tek başıma. Kocacan sağolsun BAT’de sabahlara kadar (abartmıyorum, hatta Cts geceleri dahil!) çalışırken ben beyaz eşya da araştırdım, elektrikçi de, nikah yeri de, kokteylini de, web sitesini de çizgi filmini de.. Her detayla ilgilendim, nikah günü sahneye nereden çıkacağız nereden ineceğiz, fotoğraflar nerede nasıl çekilecek bissürü.. Kısaca demem o ki huylu huyundan vazgeçmez, ben böyleyim!

Şimdi de Bıdık için aynı koşturmacalar içindeyim. Her konuda! Bebek odasıydı, bebek arabasıydı vs bir yana, ileri zamanın örneğin doğumun planlanması bir yana.. Hiç bir şey planladığın gibi gitmez, bunu hayatta en iyi bilenlerden biriyim. Çok detayına giremeyeceğim ama küçükken -bir günde 10 yaş büyümeden evvel- bir plan yapmıştım, bir hayal.. Fakat karşılığında tamam yapalım yerine “inşallah” sözünü duyunca küçüğüm ya çok bozulmuştum! “Niye inşallah diyosun gidelim işteeee!!!!” Niye inşallah dediğini anladım bir kaç güne.. Biraz acı bir şekilde. Allah söyletmiş meğer.. Neyse!

Kısaca bir süredir çok sevdiğim bir laf var: Olduğu kadar, olmadığı kader! Ben gene planlamaktan, araştırmaktan vazgeçmem. Ama kader bana ne gösterecekse, ne yaşatacaksa sevgiyle ve şükranla kabul ediyorum ve kucaklıyorum. Başka yapacak bir şey yok! Ne istediğimi bilmek bana yeter, yoksa her istediğim şeyin olamayacağını çok küçük yaşta öğrendim ben!..

Araştırıyorum ve ne istediğimi buluyorum. Ve ne istediğimi bildiğim için mutlu oluyorum! Ve sonra  “inşallah” diyorum!..

Allah sağlık versin de, gerisi boş!..

 

Bunları Okumuş muydunuz?

6 Responses to “Ben böyleyim!..”

 • Mczarty:

  yazının başlığıyla aynı isimde olan şarkıyı da severim cevap olarak bunu da;

  “sen başkalarına benzeme sakın
  hep böyle kal hep böyle kal”

  “olduğu kadar, olmadığı kader” cok sevdim bunu…
  Masallah, bence Bıdık da planlamaya başlamıştır :)

  • Pelin:

   Çok keyifsiz bir anımda bu yorumun nasıl moral oldu anlatamam Sertan..

   “sen başkalarına benzeme sakın
   hep böyle kal hep böyle kal”

   Tam zamanında güzel hatırlatmaydı. Çok sağol, iyi ki varsın!..

   Bıdık planlamasına gelince, doğru diyorsun kesin :) Çok düşünceli zaten içeride. O karikatürdeki gibi gözüküyor, hani “kadın olanına anne derim, erkek olanına baba, amaaaaan neyse sağlıklı olsunlar da…” der gibi.. Kimbilir daha neler düşünüyordur :) “Ya bedenlenmeyi seçtik biz ama, bu manyakları da ana baba diye seçtik ama doğru mu ettik acaba” diye düşünüyo olabilir :)

 • Mczarty:

  Annesine benzeyeceğine eminim zaten biraz da babasından rasyonel yönleri alırsa 3 yaşına gelmeden, sizi sosyo-ekonomik eleştirilere maruz bırakabilir.
  Maşallah, Allah bahtını açık, sağlığını daimi, ailesini hep başında etsin Bıdık’ın :)
  Çok hoşuma gidiyor bunları okumak, senin neler yaşadığını öğrenmek yorumlamak. Mutlu ve umutlu oluyorum nedense okudukça. Bazen bir sit-com okuyor gibiyim çünkü seni ve Barış’ı tanıdığım için canlandırıyorum gözümde :)
  Sen hiç bırakma yazmayı ;)

  • Pelin:

   Hahaha çok sağol Zartanian! Sorma şu son hafta ne sitcom dönüyor evde de yazılacak gibi değil, trajikomedi, gerilim, kahkaha herşey bu filmde :) Bakalım hayırlısı ;) Çok sağol mucccck!

 • İdil:

  Kocaman bir amin canımın içi :)

Leave a Reply