do-you-believe-in-mom

Bu yazıyı okuyalı epey zaman oluyor fakat geçenlerde kuzen Deniz’e bahsedince bulup şuraya yazmaya karar verdim… Kiminiz gülecek, kiminiz de kendi düşüncelerinizi sorgulayacaksınız bazı benzerlikler kurup…

Hikaye anne karnındaki ikiz kardeşler arasında geçiyor. Bir tanesi Believer -biz ona inanan diyelim, diğeri atheist -biz de ateist demeye devam edelim.

Ateist: Doğumdan sonra yaşama inanıyor musun?

İnanan: Tabii ki inanıyorum! Herkes doğumdan sonra yaşam (hayat) olduğunu bilir! Bu yüzden şu an buradayız, doğumdan sonra bizi bekleyen şeylere hazırlanmak ve yeterince güçlü olacak kadar büyümek gelişmek için!

Ateist: Öff çok anlamsız! Doğumdan sonra hayat falan olamaz! Nasıl bir şey olabilir ki bu?

İnanan: Tüm detaylarını bilemiyorum. Ama orada daha fazla ışık olduğuna ve belki yürüyebileceğimize ve beslenebileceğimize inanıyorum ben..

Ateist: Ne saçma! Bu imkansız! Çok gülünç! Bizim beslenmek için göbek kordonumuz var! Bak kardeşim, doğumdan sonra hayat falan olamaz çünkü bizim hayatımız, bu kordon çok kısa!

İnanan: Ben inanıyorum, bu mümkün..  Sadece biraz daha farklı şimdikinden ama tahmin edebiliyorum. Mümkün bu..

Ateist: Ama henüz gidip de geri dönen hiç olmadı? Hayat doğumla sona eriyor kardeşim! Ve açıkça söylemem gerekirse hayat karanlıkta geçen koca bir acıdan başka bir şey değil..

İnanan: Yo yo! Doğumdan sonraki hayatın nasıl bir şey olduğunu tam olarak bilemiyorum tabi ama her halukarda annemizle tanışacağız ve o bize çok iyi bakacak!

Ateist: Haha hahaytt Anne? Bizim bir annemiz olduğunu mu düşünüyorsun? Madem öyle şu an nerede o??

İnanan: O etrafımızdaki her yerde ve biz de onun içindeyiz! O sebeple ve onun  sayesinde hareket edebiliyoruz. Hareket ediyoruz ve yaşıyoruz! O olmasaydı biz de olmazdık.

Ateist: Hahaha çok saçma. Ben hiç bu tip bir anne görmedim, dolayısıylaaaa anne diye bir şey yok!

İnanan: Seninle aynı fikirde olamayacağım kardeşim. Aslında, bazen, burada herşey sakinleştiğinde onun sesini, şarkılarını duyabiliriz ve onun bizim dünyamızı nasıl okşadığını hissedebiliriz. Ben, asıl hayatımızın doğumdan sonra başlayacağına inanıyorum!..

 

Bunları Okumuş muydunuz?

3 Responses to “Doğumdan sonra yaşam ve Anne”

Leave a Reply