nazar_boncuk

Dolu dolu haftaların geçtiği, bazen bir günün 24 saatten daha fazlaymış gibi geldiği, bazen 2 gün sonraki ultrason randevumun yatıp kalkıp yatıp kalkıp ama bir türlü gelemediği (yani geldi tabi haliyle ama siz bana sorun o iki gün nasıl geçti) aylar geçti. Şu satırları yazarken 18 haftamı bitirmiş 19′a çok yaklaşmış bulunuyorum. :)

Bu dönemde neler yaşadım şimdi tüm twitteri özetlemem çok zor :) Ama kısaca midemin çok bulandığı ve bir şey yiyemediğim dönemler, eve ultrason aleti almak istediğim dönemler, sürekli vücudumdaki değişiklikler.. (karnım biraz geç çıktı, gerçi normali de buymuş zaten ama karın dışında sürekli enteresan değişiklikler yaşıyorsunuz. Bir gün belin ağrıyor, bir gün oran bir gün buran ve hepsinin bir sebebi var…)

Biz 4 ayı geçip de cinsiyeti öğrendikten sonra duyurduk fakat öncesinde yazıp yazıp sonra gönderilmek üzere draftta bıraktığım tweetler vardı. Bunlardan beni en çok etkileyen düşüncem/ tweetim şu oldu:

“Bir kadının hamilelik sürecinde ateist olması imkansız. Böyle bir yaradılış mucizesi ancak Allah ile açıklanabilir” 19.11.2012

Bu sabah şunu düşünüyordum. Bu öyle bir şey ki daha önce çok yoğun duygular sevinçler yaşadığımız oldu değil mi? Aşık olduk veya çok sevineceğimiz bir şey oldu çok istediğimiz bir şey oldu mutluluktan havalara uçtuk. Fakat ben hiç birinde “Allah’ım sen bu duyguyu her isteyene nasip et” diye her gün en az -bakın en az diyorum- 1 kez dua etmedim. Allah’ım sen herkesi böyle aşık et bu muhteşem duyguyu her kadın yaşasın demedim mesela hiç.. Veya diğerlerinde. Ama bu öyle bir şey ki dilimden, kalbimden bu dua eksik olmuyor. Allah’ım sen her isteyen kadına bu duyguyu nasip et, yüzünü güldür, Allah korusun bunun acısıyla sınama!..

Şimdilik bu kadar.. Gerçekten bu 4.5 ay özetlenebilir bir şey değil.. Ama ne mutlu bana ki bundan sonraki 4.5 ay kısalı, uzunlu bol bol yazacağım!

Hepinizi seviyorum!

(Gülmeyin ben artık bir sevgi kelebeğiyim) :)

Bunları Okumuş muydunuz?

6 Responses to “Herkese Merhaba :)”

Leave a Reply