pregnant_woman_vector_by_MariellArtistYazımın adına “Karamsar bir hayal” dedim ama belki de “Gerçekçi bir hayal” olarak düzeltmeliydim.

Hani bir hayal kurmuştum ya Deniz büyüyüp anneliğe hazırlandığında diye.. Belki de herşey şimdikinden daha güzel olmayacak.. Memleketin haline bak, her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Eskiden “abartma Pelin onu yapamazlar o biraz sıkar” dedikleri herşeyi hiç sıkmadan kolay kolay yaptılar yapmaya devam ediyorlar.. Herşey çok değişti ve hızla değişiyor ama insanlar gözlerinin önünde sımsıkı kapattıkları ellerini bir türlü kaldırmıyorlar. Bir açsalar gözlerini.. Onlar sokağa çıkıp dolaştıkça ki çıktığın sokak hele hele Bağdat Caddesi, Nişantaşı, Etiler, Bebek falansa hiç anlamıyorlar. E bir de magazinler Acun’un programları vs derken… Sanki herşey aynı gibi.. Ama eğitim sisteminde neler oluyor, orduda neler oluyor, demokraside neler oluyor, yargıda neler oluyor, ekonomide neler oluyor kimsenin umrunda değil. Ay Pelin saçmalama ekonomimiz çok güzel de diyorlar bana, artık cevap bile vermiyorum. Ne anlatayım ki ben şimdi sana.. Bu yaştan sonra ne öğretebilirim. Kısaca o kadar vergiyi bana versen ve o kadar dış borçlanmam olsa ben GSMH’yı en az iki katına çıkarırım diyorum bazen basitçe.. Detaya gerek yok. Kısaca bir şeyler hiç iyi gitmiyor. Hepimiz suyu yavaaaaş yavaaaaş kaynatılan tenceredeki kurbağalarız. Bir anda kaynatsalar sıçrayıp çıkacağız o tencereden ama çok başarılılar.. Olsun yurtdışına yollarsın dediğinizi duyar gibiyim, o halde size izlediyseniz bile bir kez daha Persepolis’i izlemenizi öneriyorum!.. Bakın bakalım bir sabah uyandığınızda yurtdışına çıkabiliyor musunuz?

Neyse Deniz bunları duymasın.. Kabullenmek zor olsa da hepimiz doğacağımız toprakları, anne-babayı kendimiz seçiyoruz. Vereceği sınav neredeyse orada bedenleniyor. Elbet yüce yaradanın bir bildiği vardır.

Namaste!

Bunları Okumuş muydunuz?

Leave a Reply