923102_10151629276348708_898847276_nEvet sonunda gözümü kararttım ve Kesmeşeker konserine attım kendimi. Kendimi ve fetuscanımı hatta! Üstelik öyle arkalara da değil, bizzat en öne yine..

Uzun süredir gitmeyi çok istiyordum! 4-5 aylıkken Deniz içimde, bir Cenk Taner konserine gitmiştim bilirsiniz, inanılmaz güzeldi ama çok sakindi tabi Kesmeşeker konserlerine göre :) Artık 8 aylık olduk ve işler çok değişti. O yüzden çok çok düşündüm fakat dayanamayıp en azından en önemli sorunsalım var mı diye Tansu’ya (bas gitar ve geri vokal) mesaj attım, Mask’ta sigara içiliyor muydu diye. İçilmiyor diyince Tansu ben hemen gaza geldim ve hoooop konser akşamı bir kaç şarkı kaçırsak da kendimizi Mask’a attık!..

İnanılmaz keyif aldım, hafiiiiif sallana sallana (bebeğime ninni edasıyla) ve elimle onu okşaya okşaya (tamam kabul reiki de verdim çaktırmadan) eşlik ettim şarkılara ama tabi biraz bağır çağır.. :) Ama biraz! :) En büyük endişelerimden biri de bazı şarkılarda uçsuz bucaksız azınlığın hoplama zıplamalarından kendimizi nasıl koruyacağımdı ki onu da hemen sahneye çıkan merdivene çıkarak atlatma çözümünü buldum. 3-5 şarkı sonra Tansu’nun sahnedeki bir sandalyeyi (Barış’a göre Tansu baştan bize ayırmış onu, olabilir, her halukarda büyük incelik çünkü ben çok ilginç farkında bile değildim Tansu Barış’a sandalyeyi verene kadar) bana vermesiyle bir de oturarak dinledim konseri oh misss :)

Bir ara kendimi şarkılara eşlik ederken ve gözlerim parlarken buldum.. Grubun her üyesine hayran hayran bakıp, hepsine tek tek iyi ki varlar diyordum.. Can abi her zamanki performansıyla gülümsetiyordu, Emre işine kalbini ve tüm gücünü koyuyordu ki kimse gücenmesin en zor işin onun olduğunu düşünürüm bazen, Tansu zaten geri vokalde duymayı çok sevdiğim bir ses ve o vokaldeyken hep onu dinlerim, bazen nasılsa biz söylüyoruz diye midir nedir vokal yapmaz, sahne önünden taciz ederim onu hadi söyle diye :) Cenk abiye olan duygularımı ise size hiç anlatmama gerek yok, beni iki gün tanıyan insan bile bilir, o bir tanedir! Çeşitli yerlerde itiraf ediyorum ama bir de buradan itiraf edeyim, Kesmeşeker hangi kadroyla sahneye çıkarsa çıksın şu ana kadar çok zevk aldık -yalan yok, nitekim resimlerim videolarım var delil coştuğumuza- ama şu grubun keyfi hiç bir yerde yok. Hiç ayrılmamalarını diliyorum! Bu grubun biz uçsuz bucaksız azınlıkta yarattığı enerji bambaşka! Bu grubu uzun yıllar beraber dinlemek ve hatta yeni albümler arzu ediyorum :) İsteyenin bir yüzü! :)

İşte böyle harika bir akşamdı! Deniz’in nasıl bu kadar sakin karşıladığını düşününce bir an onun zaten bu şarkılara çok fazlasıyla tanıdık olmasıyla ilgisi olabileceğini düşündüm. Evet yüksek sesti ama hepsi anasının ona dinlettiği ve bildiği parçalardı.

Bu kadar Gerçekten Özleyince diyince de, neredeyse 20 senelik şarkıları Gerçekten Özleyince’nin klibiyle noktalayayım yazımı.

Buraya tıklayarak izleyebilirsiniz!..

(Ahhh aklıma gelmişken, elbette Cenk abi bizi kırmadı ve yine Buradan Uzaklara çaldı.. )

BI7OJlCCEAIj4gB.jpg large   BI7OQafCAAQ0WSX.jpg large

Bunları Okumuş muydunuz?

Leave a Reply